Budowa systemu paneli fotowoltaicznych wymaga skompletowania kilku ważnych elementów, bez których instalacja nie byłaby w stanie spełniać swoich funkcji. Jedną z najważniejszych decyzji na etapie zakupowym pozostaje wybór inwertera. Dziś zastanowimy się nad zaletami falowników hybrydowych, jakie w ekspresowym tempie zdobyły uznanie wielu inwestorów. Skąd bierze się ich popularność? Oto 5 zalet wykorzystywanie falowników hybrydowych, obok których nie można przejść obojętnie.
1. Wielofunkcyjność
W przeciwieństwie do alternatywnych rozwiązań falownik hybrydowy łączy w sobie wszystkie funkcje wykorzystywane przy projektowaniu instalacji fotowoltaicznych. Obok podstawowego zadania – konwersji prądu stałego na zmienny, inwerter hybrydowy służy jako urządzenie zasilające akumulatory off-grid. Działając jako przetwornik napięcia w instalacji, zapewnia użytkownikom niezależność energetyczną i stabilne dostawy prąd bez względu na warunki zewnętrzne.
2. Ograniczanie kosztów inwestycji w fotowoltaikę
Połączenie systemu on-grid i off-grid staje się opłacalne właśnie dzięki inwerterom hybrydowym. Dzięki integracji wielu funkcji w jednym urządzeniu inwestor może kilkukrotnie zredukować koszt budowy zaawansowanego systemu połączonego. Inwerter hybrydowy umożliwia przesył nadwyżek energii do sieci lub zasilanie nimi akumulatorów. Jeszcze do niedawna inwestorzy byli zmuszeni do zakupu oddzielnych urządzeń realizujących podobny zakres funkcji. Pojawienie się falowników hybrydowych wprowadziło oczekiwane zmiany, które przekładają się na niższe koszty budowy instalacji fotowoltaicznej.
3. Pełna kontrola nad ładowanie akumulatorów off-grid
Falowniki hybrydowe działają w sposób transparentny i przewidywalny. Użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad ustawieniami urządzenia – może wybrać czas ładowania akumulatorów, optymalizując proces pozyskiwania energii do codziennych czynności. Zaprogramowanie ładowania akumulatorów na czas największej efektywności paneli nie generuje zakłóceń dla domowników i utrzymuje efektywność instalacji na najwyższym poziomie.
4. Ograniczanie strat energii
Moduł inwertera hybrydowego odpowiadający za transport energii do akumulatorów nie dokonuje jej konwersji na prąd zmienny. Przekształcenie prądu stałego na prąd zmienny następuje wyłącznie dla energii przeznaczonej do bieżącej konsumpcji lub wysyłki do sieci. Dostarczanie prądu stałego do akumulatora niweluje straty na drodze przesyłu, co w długim terminie przekłada się na zauważalnie oszczędności.
5. Wygodna obsługa
Nowoczesne falowniki hybrydowe umożliwiają pełną obsługę z poziomu aplikacji na smartfona. Użytkownik otrzymuje dostęp do intuicyjnego panelu sterowania, gdzie może zdalnie zmieniać ustawienia systemu czy informować producenta o awariach. Falowniki hybrydowe wpisują się w nowoczesne trendy w budownictwie, będąc zarazem najbardziej wydajnym i bezpiecznym komponentem dla instalacji fotowoltaicznej.
Inwertery hybrydowe i inne akcesoria Solis – sklep.doko.pl
Falowniki hybrydowe marki Solis zyskały powszechne uznanie za bezawaryjną pracę i doskonałą specyfikację techniczną. Inwertery hybrydowe i pozostałe akcesoria Solis znajdziesz w kompleksowej ofercie sklepu Doko – oficjalnego dystrybutora urządzeń do budowy wydajnych systemów fotowoltaicznych. Na stronie sklep.doko.pl uzyskasz szczegółowe informacje o produktach, wraz ze wskazówkami na temat ich możliwego zastosowania.