Dom i ogród

Grzejnik do łazienki – jak wybrać?

Przed Tobą wybór grzejnika łazienkowego? Przed oczami staje Ci klasyczny biały grzejnik z poziomymi prętami, więc myślisz, że w zasadzie nie masz dużego wyboru? Poznaj rodzaje grzejników do łazienki i przekonaj się, że biały grzejnik drabinkowy nie jest jedyną dostępną opcją.

Dobry grzejnik zapewni komfort cieplny w łazience, będzie estetycznym uzupełnieniem wnętrza i posłuży przez lata bez awarii. Zanim wybierzesz się do marketu budowlanego lub zaczniesz przeglądać grzejniki łazienkowe w internecie, sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru grzejnika do swojej łazienki.

Grzejniki łazienkowe – rodzaje

Grzejniki łazienkowe wodne są zasilane przez centralne ogrzewanie. Ich największą wadą jest to, że nie działają poza sezonem grzewczym. Grzejnik wodny podłącza się do instalacji centralnego ogrzewania, tak by mogła do niego wpływać gorąca woda. Jeśli decydujesz się na grzejnik do łazienki tego typu, sprawdź, czy ma on zamontowany zawór termostatyczny. W przeciwnym wypadku należy go dokupić osobno.

Grzejniki łazienkowe elektryczne, zwane również suszarkami, sprawdzą się do dogrzewania łazienki przed kąpielą lub osuszenia pełnego wilgoci pomieszczenia. Rozwiązują problem powolnego schnięcia ręczników w sezonie wiosenno-letnim. Mają niewielką moc, więc nie nadają się do samodzielnego ogrzewania łazienki w naszym klimacie. Tego typu grzejniki do łazienki zawiesza się na ścianie i podłącza do gniazdka elektrycznego. Niektóre modele grzejników elektrycznych mają funkcję regulacji mocy grzania.

Rozwiązaniem pośrednim są grzejniki wodno-elektryczne. Podłącza się je do instalacji centralnego ogrzewania, jednak mają dodatkowo wbudowaną grzałkę elektryczną. Dzięki temu można dogrzać łazienkę w chłodniejszy dzień poza sezonem grzewczym lub włączyć kaloryfer, gdy będzie Ci zależeć np. na szybkim wysuszeniu prania lub dosuszeniu wilgotnych ręczników. Na rynku dostępne są grzejniki do łazienki z wbudowaną grzałką, jednak można ją dokupić osobno. Pamiętaj, że grzałka elektryczna powinna mieć moc mniejszą o 100-150 W od mocy grzejnika.

Grzejniki do łazienki dekoracyjne

Podstawową funkcją grzejnika jest dostarczanie ciepła, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by kaloryfer stanowił również ozdobę wnętrza. Jeśli zależy Ci na tym, by grzejnik cieszył oczy, poznaj dekoracyjne panelowe grzejniki do łazienki. Kto powiedział, że grzejnik łazienkowy musi być biały i mieć formę klasycznej drabinki? Przebieraj w kolorach i wzorach tak, by jak najlepiej dopasować wygląd kaloryfera do swojej łazienki.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *