Inne

Prostymi słowami oddał całą istotę świąt

Wojciech Młynarski prostymi słowami oddał całą istotę świąt – to wiara, miłość, nadzieja i dobroć. Często tak bywa, że w najbardziej banalnych rzeczach, kryją się najpiękniejsze emocje. Nie inaczej jest z wigilijnym opłatkiem.Wystarczą jedynie dwa składniki, by powstał niepozorny płatek przaśnego chlebka. Płatek, który wywołuje tkliwość i roznosi ciepło po sercu. Gdy dzielimy się opłatkiem,zapominamy o złości, niechęci, zawiści, a zaczyna przepełniać nas błoga radość i wdzięczność. W innym przypadku, gdy nie umiemy wyzbyć się negatywnych emocji, cały rytuał traci swą moc, a tradycyjny opłatek wigilijny pozostaje tylko kawałkiem ciasta.

Jak powstaje symbol wigilii?

Może się wydawać, że opłatek to nic takiego – wystarczy wymieszać mąkę z wodą i „wrzucić” na chwilę do pieca. Owszem jest w tym ziarno prawdy. Ale tradycyjne opłatki na święta, są czymś więcej. Udowadnia to Oblatum, wypiekając je (nieprzerwanie!) od ponad 75 lat. Ta rodzinna firemka stawia na tradycję, poszanowanie dla zasad prawa kanonicznego, a także estetykę i premium składniki. Tworząc ręcznie małe przaśne chlebki, oddają nam pełni ufności, swe niewielkie dzieła pracy rąk i serc.

https://oblatum.pl/ tu według niezmienionej receptury z XIX wieku. Jest ona prosta:

  • idealnie czysta, krystaliczna woda,
  • najlepsza jakościowo mąka,
  • praca ludzkich rąk.

Opłatki bożonarodzeniowe z Oblatum, pozbawione są olejów, konserwantów, soli. Nie kwaszone, wypiekane zgodnie z prawem kanonicznym, mogą pochwalić się certyfikatem od biskupa (co obecnie jest rzadkością). Jednak wigilijne opłatki pochodzące z Wolbromia, mają dodatkowe, sekretne składniki – czułość i szacunek. W Oblatum chcą, byśmy jak co roku położyli sianko z opłatkiem, który wypiekają dla nas pasjonaci i rzemieślnicy. Właśnie dlatego są tak uczciwi w tym co robią, a my to czujemy, dekorując stoły w opłatki z siankiem od nich.

Oblatum – manufaktura pięknych chwil

Co jeszcze charakteryzuje opłatki wigilijne z Oblatum? Wspominana – praca ludzkich rąk. Ciasto na nie jest ręcznie wyrabiane, a następnie przelewane do artystycznie grawerowanych, wiekowych matryc. Dzięki temu zdobią je piękne kwiatowe ornamenty oraz wzruszające scenki narodzenia pańskiego. Tak przyszykowana całość wkładana jest na kilka sekund do pieca opalanego drewnem. Gdy wystygną, przeplata się je estetycznymi, wzorzystymi banderolkami.

Z Oblatum jest magicznie i świątecznie, gdyż pachnie siankiem z opłatkiem

Tradycyjne opłatki wigilijne, komunikanty i kolorowe opłatki dla zwierząt- to wszystko znajdziemy w asortymencie Oblatum. Tu kultywowana jest piękna tradycja, dzielenia się opłatkiem z bliskimi nam stworzeniami – naszymi braćmi mniejszymi. Dlatego dbają o dostępność żółtych opłatków, abyśmy z ich pomocą mogli złożyć życzenia psom, kotom, trzodzie, etc. By było wzruszająco i z wdzięcznością dla czworonogów (i nie tylko), tak jak dawniej bywało, gdy wiele im zawdzięczaliśmy i potrafiliśmy to docenić.

W Oblatum opłatki wigilijne możemy kupić pojedynczo, w pakietach, na kopy, jako opłatki z siankiem, przystrojone kartką z życzeniami (doskonała opcja na prezent dla tych, którzy niestety nie mogą spędzić z nami świąt).

Tradycyjne opłatki bożonarodzeniowe z Oblatum, to nieodzowny element każdej wigilii. Założymy się, że wszyscy czekamy na moment, gdy znów będziemy mogli popatrzeć sobie w oczy, życząc wszystkiego co najpiękniejsze. Gdy znów poczujemy, „że nasze serce jeszcze dycha”,przepełnione miłością, ciepłem, nadzieją i wdzięcznością. Dajmy się znów uwieść tej magii. Najpiękniejszej, jedynej, wyjątkowej i tak wyczekiwanej – magii świąt Bożego Narodzenia spędzanych z tymi, których kochamy. Oblatum nam w tym pomoże.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *