Technologia

Na jakie rzeczy powinieneś zwrócić uwagę kupując drona?

Codziennie robisz zdjęcia lub nagrywasz filmy? W ten sposób na pewno prędzej czy później zaczniesz myśleć o zakupie drona. Niezależnie od tego, czy robisz to zawodowo, czy jako hobby, chcesz widzieć to, czego inni nie widzą, zachowując jednocześnie splendor, który można zobaczyć tylko z lotu ptaka. Pomimo popularności dronów w dzisiejszych czasach, niektórzy wciąż nie wiedzą, na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia. Jak wybrać drona, by nie żałować?

Przeznaczenie drona

Zanim kupisz drona, zastanów się, do czego tak naprawdę jest Ci on potrzebny? Powinien być wzorem do zabawy, czy można się dobrze bawić z dziećmi? Czy to ma być dron upamiętniający miejsca odwiedzane podczas wakacyjnych podróży? A może planujesz karierę sportową jako pilot drona w lidze wyścigów dronów. W tym przypadku zwróć uwagę, że drony dzielą się na dwie kategorie: wyścigi z przeszkodami i wyścigi kaskaderskie. Do każdej kategorii należy wybrać innego drona. Kolejną grupą dronów są pojazdy użytkowe/przemysłowe, które muszą spełniać surowe normy, aby wykonywać różnorodne zadania wykraczające poza rejestrowanie zdjęć i filmów. Na drony w tej grupie mogą sobie pozwolić tylko firmy specjalizujące się w filmowaniu z drona. Ale to już inna historia. Chcesz profesjonalnie sterować dronem? Korporacja SNH Drones tworzy ciekawe szkolenia we Wrocławiu. 

Możliwości finansowe

W sprzedaży dostępne są różne modele dronów, które różnią się między sobą np. ceną. Z tego powodu zanim udasz się do sklepu po urządzenie swoich marzeń, musisz ustalić, ile możesz na nie przeznaczyć. Jeśli chcesz, aby był to topowy dron, możesz zacząć oszczędzać wcześniej, aby uzbierać potrzebną kwotę. Kiedy jednak mały dron przeznaczony do zabawy spełni Twoje oczekiwania, możesz wydać zaledwie kilkaset złotych. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku profesjonalnych dronów – te potrafią kosztować dziesiątki tysięcy złotych.

Zasięg i udźwig

Przed zakupem drona warto też spojrzeć na czas lotu. Pomoże Ci to lepiej planować sesje i dokładnie wiedzieć, kiedy wezwać urządzenie, aby naładować lub wymienić baterię. Równie ważne jest to, jak daleko dron może przelecieć, zanim straci połączenie. Uchroni nas to przed ciągłym bieganiem za urządzeniem. Maksymalna ładowność/maksymalna masa startowa jest również ważna, jeśli chcesz zamontować dodatkowe akcesoria w swoim dronie. Zbyt ciężkie drony nie oderwą się od ziemi lub będą miały problemy podczas lotu. Za pośrednictwem snh-drones można osiągnąć lepsze kwalifikacje.

Akcesoria do drona

Choć akcesoria mogą wydawać się mało istotnym elementem, musimy zwrócić uwagę przy wyborze drona. Skupmy się na tym, czy są łatwo dostępne akcesoria do modelu drona, który planujemy kupić. Obejmuje to np. użycie specjalnych śmigieł, filtrów optycznych, a nawet odpowiedniego plecaka na drona. Wszystko to jest również bardzo ważne i niestety często nie wiemy o tym, dopóki nie kupimy latającego urządzenia. Podsumowując, wybór drona nie może być przypadkowy. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę czy wygląd. To zdecydowanie nie są aż tak ważne pytania. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszymi wskazówkami dokonają Państwo satysfakcjonującego wyboru.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *