Dom i ogród

Płytki imitujące beton

W ostatnich latach powszechnym trendem w wystroju wnętrz staje się powrót do natury, a jeden z jego przejawów stanowi sięganie po naturalne surowce i materiały. Stąd niezwykła popularność betonu architektonicznego, znajdującego zastosowanie zarówno w dekoracji ścian, jak i podłóg. Alternatywę dla tego surowca stanowią ceramiczne płytki imitujące jego teksturę.

Ceramiczna imitacja betonu

Płytki betonopodobne dostępne są w wielu wariantach kolorów, rozmiarów oraz kształtów. Największym zainteresowaniem nabywców cieszą się kafle w odcieniach modnej szarości, która przez ostatnie sezony zawładnęła mieszkaniami Polaków i tworzyła paletę barw najczęściej spotykanych na ścianach czy podłogach naszych rodaków. Ale w asortymencie płytek imitujących beton można znaleźć także produkty utrzymane w innej kolorystyce, chociażby ponadczasowej i uniwersalnej bieli. Zróżnicowana może być także ich faktura. Jeśli właściciel mieszkania zechce idealnie odwzorować strukturę betonu, wybierze ceramikę o powierzchni porowatej, lecz w bogatej ofercie płytek znajdzie także wyroby o teksturze gładkiej, pozbawionej wszelkich nierówności.

Płytki imitujące beton we wnętrzach loftowych i skandynawskich

Płytki imitujące beton to doskonała propozycja dla miłośników nowoczesnego wystroju wnętrz. Ten rodzaj okładziny podłogowej doskonale sprawdzi się w przestrzeniach zaaranżowanych w stylistyce loftu. Surowość betonu wraz z jego szarą barwą stworzą harmonijną kompozycję z industrialnymi elementami wyposażenia salonu, na przykład postarzanym metalem. Podłogowa ceramika naśladująca beton będzie także pasowała do przestrzeni urządzonych w duchu skandynawskiego minimalizmu. Jej faktura doskonale podkreśli ascetyzm wnętrza i doda mu surowości.

Płytki betonopodobne – rozwiązanie praktyczne i ekonomiczne

O ile zastosowanie naturalnego surowca wiążę się z dość wysokimi kosztami, jego ceramiczną imitację można położyć bez nadmiernej szkody dla domowego budżetu. Ponadto jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne – płytki nie wymagają szczególnie skomplikowanych ani czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dodatkowo ich kolorystyka zbliżona do barwy prawdziwego betonu sprawia, że na ceramice z trudnością można dostrzec kurz pył lub inne rodzaje zabrudzeń. Oprócz tego kafelki imitujące beton wykazują wysoką odporność na wilgoć i złe warunki atmosferyczne. Dzięki temu będą doskonałym wyborem dla planujących remont łazienek, kuchni albo tarasów. Pomimo narażenia na niekorzystny wpływ deszczów, wiatrów czy promieniowania UV przez lata zachowają nienaganny wygląd.

 

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *